Проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Стратегія і тактика вирішення проблем здоров’я фітоценозів»

08.04.2023
Проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Стратегія і тактика вирішення проблем здоров’я фітоценозів»

Проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Стратегія і тактика вирішення проблем здоров’я фітоценозів»

 

6 квітня 2023 року у м. Житомир на базі Поліського національного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Стратегія і тактика вирішення проблем здоров’я фітоценозів». Співорганізатором і учасником даної конференції були науковці з Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК. Конференція проходила у змішаному форматі.

З вітальним словом та побажаннями продуктивної роботи до учасників конференції звернувся ректор Поліського національного університету д.е.н., професор Олег Скидан.

У пленарній частині заходу Українську лабораторію якості і безпеки продукції АПК представляли науковці науково-дослідних відділів. Зокрема, директор УЛЯБП АПК д.б.н., професор, Валентина Корнієнко представила доповідь за темою «Основні та перспективні напрями наукової діяльності УЛЯБП в умовах сьогодення та післявоєнного відновлення».

 

На завершення своєї доповіді Валентина Іванівна запросила усіх присутніх прийняти участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Продовольча та екологічна безпека в умовах війни та повоєнної відбудови: виклики для України та світу», яка відбудеться 25 травня 2023 року (присвячена 125-річчю заснування Національного університету біоресурсів і природокористування України), а також у науково-практичній конференції «Актуальні питання сьогодення та післявоєнного відновлення сільського господарства й екології: експертно-аналітичні складові формування продовольчої стратегії України», яка відбудеться 2 жовтня 2023 року з нагоди 20-річчя Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК.

Провідний науковий співробітник відділу токсиколого-біологічних досліджень, заступник директора, д. с.-г. н. Петро Вишнівський представив доповідь «Передреєстраційні випробування пестицидів, як запорука безпеки живих організмів та оточуючого середовища», в яких були висвітлені основні напрямки передреєстраційних випробувань засобів захисту рослин та підходи щодо впровадження вимог належної експериментальної практики (GLP).

Заступник директора з експертної діяльності Оксана Самкова у своєму виступі зосередила увагу щодо стратегічних підходів до управління родючістю ґрунтів та сучасні виклики для продовольчої безпеки України.

 

Також дуже змістовними та цікавими були доповіді інших учасників конференції.

Після пленарного засідання конференція продовжила роботу на секційному засіданні. Учасники конференції обмінялися корисними практичними порадами щодо захисту рослин, родючості ґрунтів та вирішення проблем фітоценозів, а також обговорили інші питання за напрямками.

Світлана Мідик,

секретар вченої ради УЛЯБП АПК