У ВР зареєстрований законопроект щодо заборони полімерних пакетів

11.02.2017
У ВР зареєстрований законопроект щодо заборони полімерних пакетів

У Верховній Раді зареєстрований проект Закону України  № 6020 «Про регулювання виробництва, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів», яким пропонується з 1 січня 2018 року заборонити в Україні виробництво, використання, ввезення і платне або безкоштовне розповсюдження (крім транзиту вантажів) полімерних пакетів тривалого розщеплення.

Ця заборона не буде поширюється на оксо-біорозкладані полімерні пакети, виробництво яких має здійснюється тільки за наявності відповідної ліцензії.

Також планується застосовувати до суб’єктів господарювання фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

  • виробництва оксо-біорозкладаних полімерних пакетів без наявності ліцензії;
  • оптового (включаючи імпорт та експорт) і роздрібного розповсюдження оксо-біорозкладаних полімерних пакетів без наявності ліцензії та сертифікату відповідності;
  • порушення вимог щодо імпорту на митну територію України оксо-біорозкладаних полімерних пакетів;

Очікується, що прийняття законопроекту поліпшить рівень охорони навколишнього природного середовища та стану благоустрою, зменшить ризики техногенних аварій, засмічення зелених та прибережних зон, водойм і морських акваторій, а також загибелі представників тваринного світу.

Проект Закону України  № 6020 «Про регулювання виробництва, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів» >>>