Фахівці Держпродспоживслужби розробили Інструкцію з профілактики та ліквідації сальмонельозу птиці, яка затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 вересня 2016 року №310, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2016 р. за № 1344/29474.
Текст зазначеної інструкції опубліковано на сайті Держпродспоживслужби (рубрика «Діяльність» – «Нормативно-правова база».
Виникнення та розповсюдження заразних хвороб у птахогосподарствах різних форм власності та подальше поширення їх через продукцію птахівництва є одним з ризиків для виникнення харчових токсикоінфекцій для людей. Особливе місце серед зоонозів займає сальмонельоз. Беручи до уваги те, що в Україні реєструються періодичні спалахи сальмонельозу, що спричиняє збитки та втрати у птахівництві, існує загроза захворювання людей на сальмонельоз. Оприлюднена Інструкція встановлює порядок проведення профілактичних заходів спеціалістами ветеринарної медицини щодо недопущення захворювання птиці сальмонельозом, порядок проведення ветеринарно-санітарних заходів у випадках спалаху хвороби птиці на сальмонельоз у птахогосподарствах різних форм власності та порядок внутрішньогосподарського використання або подальшої реалізації одержаних яєць, м’яса та м’ясопродуктів від забою птиці та іншої продукції птахівництва при виявленні сальмонельозної інфекції і є обов’язковою для виконання у всіх птахогосподарствах незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування фізичними особами – підприємцями, спеціалістами ветеринарної медицини, які здійснюють діяльність у сфері птахівництва.
Довідково
Сальмонельоз – гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке спричиняється бактеріями роду Salmonella, зустрічається в популяціях диких, синантропних, свійських птахів та становить загрозу для здоров’я людини.
Джерело: Держпродспоживслужба