Новий стандарт на системи управління для освітніх організацій

17.05.2017
Новий стандарт на системи управління для освітніх організацій

Освіта це не лише одне з основних прав людини, але й фундаментальний  складник суспільного устрою, тому управління якістю освіти набуває великого значення. При цьому навчальні заклади не завжди можуть гарантувати результати,  але вони можуть стимулювати навчання й забезпечити учням такий рівень якості освіти, на який вони очікують.

Стандарт, що був нещодавно розроблений – ISO 21001 «Освітні організації.  Системи управління для освітніх організацій.  Вимоги з настановами щодо застосування»  є стандартизованою системою управління, яка відповідає вимогам стандарту ISO 9001:2015 «Системи управління якістю». Стандарт надає загальний інструмент управління для освітніх організацій з метою поліпшення навчальних процесів і задоволення потреб та очікувань тих, хто користується їхніми послугами.

Новий стандарт також допоможе освітнім установам ефективно співвідносити свою діяльність з їх місією й баченням і запропонувати більш персоналізоване навчання   на  користь не лише учнів, а й завдяки поліпшенню процесів і системи,  батьків та інших зацікавлених сторін.

Стандарт щойно досяг стадії проекту міжнародного стандарту (DIS), а це означає, що зацікавлені сторони можуть здійснити зворотний зв’язок щодо проекту, який розглядатимуть та обговорюватимуть, перш ніж його опублікують  як стандарт  на початку наступного року.

Стандарт ISO 21001 буде корисний для всіх видів освітніх послуг, від дитячого садка до закладів вищої освіти, професійно-технічних навчальних центрів і сервісів дистанційного навчання.