Науковці УЛЯБП АПК цілеспрямовано покращують фаховий рівень

10.11.2017
Науковці УЛЯБП АПК цілеспрямовано покращують фаховий рівень

Співробітники УЛЯБП АПК у межаж підготовки до відзначення 120-річчя НУБіП України та 15-річчя лабораторії нарощують інтенсивність навчальної, наукової та профорієнтаційної роботи.
Співробітники УЛЯБП АПК взяли участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Епізоотологія, здоров’я та добробут тварин. Виклики сучасності», що пройшла на базі НМЦ «Агроосвіта» та міжнародному семінарі «Імплементація освітньої політики МЕБ у ветеринарну медицину України» у Білоцерківському національному аграрному університеті.

На цих двох заходах обговорювали роль акредитованих лабораторій в освітньому процесі та розвитку агровиробництва, значення моніторингу антибіотикорезистентності патогенних мікроорганізмів для безпеки нашої держави і кожного окремого громадянина і аналізували тенденції розвитку акредитованих лабораторій в умовах поглиблення співпраці з ЄС.
Підвищення обізнаності населення України в області безпеки та якості харчових продуктів може істотно вплинути, як на здоров’я населення, так і на аграрну економіку в цілому. Тому, співробітники УЛЯБП АПК ведуть активну навчальну, наукову і роз’яснювальну роботу в декількох напрямках.
По-перше, це підготовка вузькопрофільних фахівців з лабораторної справи (управління лабораторією, хроматографічний та спектральний аналіз, оцінка якості продуктів АПК, молекулярно-діагностичні дослідження, ентомологічні, мікологічні тощо). З початку цього року фахівці УЛЯБП АПК підготували 26 спеціалістів для роботи у акредитованих випробувальних лабораторіях за різними напрямками.

Активізувалась робота стосовно ознайомлення з основними засадами роботи акредитованої лабораторії фахівців з інших профільних лабораторій. Зокрема, слухачі курсів підвищення кваліфікації офіцерів і працівників лабораторій безпечності харчових продуктів та ветеринаріїМіністерства оборони України познайомились з основними випробувальними підрозділамиУЛЯБП АПК та прослідкувати усі етапи роботи акредитованої лабораторії – від надходження зразків і аж до видачі результатів досліджень (реєстрація, підготовка проби до аналітичних випробувань, приладне забезпечення різних напрямків досліджень, проведення аналітичних випробувань зразка та видача результатів).
Другий напрямок – активна участь в різних конференціях, тренінгах та семінарах. Зокрема, наконференції «Тенденції та перспективи розвитку масложирової промисловості на Україні» провели семінар «Лабораторний супровід експортно-орієнтованої олійно-жирової продукції в Україні».

Фахівці лабораторії були учасниками:
ХVІ міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні інформаційні технології управління екологічною безпекою, природокористуванням, заходами в надзвичайних ситуаціях» і другої річної міжнародної конференції «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні». Обговорювалась система контролю безпечності харчових продуктів на основі оцінки ризиків та важливість використання найкращих практик для виробництва безпечних молочних продуктів.

Третій напрямок – підвищення фахового рівня спеціалістів лабораторії та навиків з техніки безпеки та протипожежної безпеки є надзвичайно актуальним. На сьогодні співробітники лабораторії пройшли чергове навчання з пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги, роботи з пестицидами та охорони праці.
З початку 2017-2018 навчального року підвищення фахового рівня спеціалістів УЛЯБП АПК в основному проходило за рахунок відвідування спеціалізованих семінарів та тренінгів –«Phenomenex Reversed Phase HPLC Method-Development», «Нові аналітичні прилади компанії Agilent Technologies для аналізу якості сировини і готової продукції», GOOD REGULATORY PRACTICE Promoting Ukraine’s Trade Agenda тощо.

А наша колега Л. Іщенко одержала степендію Станіслава Толпи у Вроцлавському природничому університеті (Польша) та пройшла стажування на кафедрі гігієни продуктів харчування та здоров’я споживача цього університету. Вона взяла участь також в роботі семінару з валідації ПЛР-методу тест-системи для ідентифікації африканської чуми свиней у Friedrich Loeffler Institut (Німеччина).

Валерій Ушкалов,
директор УЛЯБП АПК