Держава візьме на контроль виробництво органічної продукції

10.02.2017

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував прийняти за основу  проект Закону України № 5448 «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції».

Документом заплановано регламентувати вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, а також чітко встановити основні принципи сертифікації.

Сертифікація органічного виробництва та обігу органічної продукції – це процедура встановлення відповідності виробництва та обігу продукції вимогам законодавства в сфері органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції. Передбачається, що сертифікація буде здійснюватися на платній основі за рахунок суб’єктів господарювання, видача сертифіката – безкоштовно.

Органічна продукція буде маркована державним логотипом. У назві продуктів можуть бути написи «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік», «натуральний», будь-які однокореневі похідні слова від цих слів з приставками «біо-», «еко» тощо, будь-якими мовами.

Виробники зобов’язані будуть щорічно проходити сертифікацію з обов’язковим виїзним інспектуванням. Такі підприємства включаються до реєстру операторів ринку органічної продукції.

Нагляд буде здійснювати Держспоживслужба України, а повноваження з сертифікації органічного виробництва отримаютьакредитовані органи сертифікації.

До галузей органічного виробництва віднесено:

  • органічне рослинництво, в тому числі насінництво і розсадництво, заготівля дикорослих продуктів;
  • органічне тваринництво, а також бджільництво;
  • органічне грибництво, в тому числі вирощування органічних дріжджів;
  • органічна аквакультура;
  • вирощування органічних водоростей;
  • виробництво органічних харчових продуктів та кормів
  • органічне виноробство.

При цьому сертифікації не підлягає:

  • реалізація органічної продукції закладами громадського харчування;
  • реалізація органічної продукції суб’єктами господарювання, які займаються оптовою, оптово-роздрібною торгівлею.

За реалізацію «органічної» продукції без сертифіката передбачені штрафи.

Проект Закону України № 5448 «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції» >>>

При підготовці до другого законопроект буде доопрацьований.