Боротьба за бджіл триває: висновки науковців університету

20.07.2018
Боротьба за бджіл триває: висновки науковців університету

Використання недоброякісних пестицидів, або несвоєчасне повідомлення пасічників про терміни обробки сільськогосподарських культур істотно вплинуло на популяцію бджіл на Україні.

Так, 23 травня 2018 року Головне Управління Держпродспоживслужби у Волинській області зафіксувало факт масового підмору бджіл у цілому ряді сіл Турійського рійону. За результатами випробувань Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК у зразках рослин, бджіл, бакової суміші виявлено залишкові кількості пестицидів, а саме діючу речовину інсектицидної дії лямбда-цигалотрин. Наразі пасічникам відшкодовують фінансові збитки. http://www.consumer.gov.ua/newsContents.aspx?HID=4276 
За даними УЛЯБП АПК на 18 липня 2018 року зразки з підмором бджіл надходили з Луганської, Черкаської, Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Київської, Волинської та Івано-Франківської областей. У підморі виявлено лямбда-цигалотрин, диметоат, альфа-циперметрин, імідаклорид, ципродиніл тербутилазин, пропізохлор, тау-флувалінат.
Поки що ми оцінюємо лише вплив  корисних комах, а от зробити це стосовно дикої природи дуже складно, а в деяких випадках – просто неможливо.
Разом з тим, збільшилась і кількість запитів на здійснення оцінки якості пестицидних формуляцій, багато з яких є контрафактного походження (біля 20%). Це може бути взаємопов’язаним явищем у польовому виробництві рослинницької продукції.
Як бачите, виклики дуже серйозні і маємо на них компетентно відповідати.
Валерій Ушкалов